Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

DO CHORWACJI BEZ TESTÓW I KWARANTANNY

Chorwacja zmienia zasady dla podróżujących z Polski. Od dziś niepotrzebne już będą negatywne testy na COVID-19, ani konieczność odbywania kwarantanny. Polska znalazła się bowiem na zielonej liście Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), a to oznacza, że polscy turyści mogą wjeżdżać do Chorwacji na warunkach obowiązujących przed pandemią – poinformował chorwacki ośrodek informacji turystycznej.

DO CHORWACJI BEZ TESTÓW I KWARANTANNY

Zmiana dotyczy to zarówno pasażerów podróżujących do Chorwacji samolotami,
jak i własnymi autami.

W najnowszej aktualizacji COVID-owej mapy ECDC, cała Polska znalazła się w „zielonej strefie”, to oznacza, że ryzyko zakażenia koronawirusem w naszym kraju jest niskie.
Ponadto osoby wjeżdżające do Chorwacji nie mogą wykazywać oznak choroby i mieć kontaktu z zakażonymi osobami. Obecnie na mapie kolorem zielonym oznaczone są wszystkie polskie województwa, ale też wszystkie regiony Czech, Słowacji, Austrii i Węgier,
a także część Chorwacji. Całe terytorium Słowenii oznaczone jest kolorem pomarańczowym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

FINANSE OSOBISTE

Ceny noclegów w górę o 20 procent w ciągu roku - informuje Airbnb. Portal przy okazji dobrych wyników kwartalnych prognozuje koniec pandemii strat w...

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

%d bloggers like this: