Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

OD LIPCA KONIEC STANU EPIDEMICZNEGO

Koniec stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce już od 1 lipca.

KONIEC STANU EPIDEMICZNEGO

Po ponad 3 latach, od 1 lipca w Polsce zostanie zniesiony stan zagrożenia epidemicznego. To duże zmiany także dla pracodawców.

Rozporządzenie znoszące stan zagrożenia epidemią zostało już podpisane przez premiera i opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Od 1 lipca zniknie obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i przychodniach. Od kilku tygodni nie trzeba ich już nosić w aptekach.

CZYTAJ TEŻ: ZMIANY W PRAWIE ENERGETYCZNYM, LIBERALIZACJA RYNKU ENERGII (ROZMOWA)

A co zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego oznacza dla pracodawców? Jak pisze dziennik Fakt, nie tak łatwo będzie szefowi wysłać pracownika na przymusowy urlop co było możliwe w trakcie trwania epidemii.

Wracają też badania okresowe. Ten, komu ich ważność upłynęła po 7 marca 2020 r., powinien przygotować się na to, że dostanie skierowania na badania medycyny pracy. Dotychczasowe orzeczenia będą ważne nie dłużej niż 180 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego.

Koniec stanu zagrożenia epidemią będzie miał też wpływ na wysokość odpraw. Tarcza antycovidowa ograniczyła wysokość odpraw dla pracowników, którzy odchodzą z pracy – maksymalnie było to 34 tys. 900 zł brutto.

OD LIPCA KONIEC STANU EPIDEMICZNEGO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d