Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

SPADAJĄ ŚREDNIE SIEDMIODNIOWE ZAKAŻEŃ I ZGONÓW

Ostatniej doby odnotowano ponad 3,7 tys nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 340 osób – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

Dziś potwierdzono ponad 2,7 tys zakażeń mniej niż przed tygodniem. Średnia siedmiodniowa zakażeń, po dwudniowych wzrostach, znów zaczęła sie obniżać i przekracza obecnie 3700. Najwięcej przypadków odnotowano na Śląsku i na Mazowszu.

Nadal spada średnia siedmiodniowa zgonów, która znów wynosi poniżej 300 przypadków. Z powodu zachorowania na Covid-19 hospitalizowanych jest prawie 13,5 tys. osób. Zmalała także liczba chorych podłączonych do respiratorów, jest ich obecnie niespełna 1,8 tys.

Jak podaje resort zdrowia ostatniej doby wykonano ponad 57 tys. testów. Według średniej siedmiodniowej pozytywny wynik wykazuje 6,5 proc. z nich.

Wzrosła liczba osób objętych kwarantanną, na której przebywa obecnie prawie 120 tys. osób.

.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.