Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

SPADAJĄ ŚREDNIE SIEDMIODNIOWE ZAKAŻEŃ I ZGONÓW

Ostatniej doby odnotowano ponad 3,7 tys nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 340 osób – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

Dziś potwierdzono ponad 2,7 tys zakażeń mniej niż przed tygodniem. Średnia siedmiodniowa zakażeń, po dwudniowych wzrostach, znów zaczęła sie obniżać i przekracza obecnie 3700. Najwięcej przypadków odnotowano na Śląsku i na Mazowszu.

Nadal spada średnia siedmiodniowa zgonów, która znów wynosi poniżej 300 przypadków. Z powodu zachorowania na Covid-19 hospitalizowanych jest prawie 13,5 tys. osób. Zmalała także liczba chorych podłączonych do respiratorów, jest ich obecnie niespełna 1,8 tys.

Jak podaje resort zdrowia ostatniej doby wykonano ponad 57 tys. testów. Według średniej siedmiodniowej pozytywny wynik wykazuje 6,5 proc. z nich.

Wzrosła liczba osób objętych kwarantanną, na której przebywa obecnie prawie 120 tys. osób.

.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w USA wydało komunikat mówiący o 11 krotności zagrożenia śmiercią z powodu COVID-19 w przypadku braku szczepienia.

OTOCZENIE MAKRO

Cena pieniądza w Polsce nadal na rekordowo niskim poziomie. Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na historycznie niskim poziomie, a komunikat po posiedzeniu zaczęła...

COVID

Redakcja Biznes24 przygotowała na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia wykres przedstawiający porównanie współczynników śmiertelności na COVID-19 od 1 lipca do 7 września w 2020 i...

COVID

Czy grozi nam kolejny lockdown? Redakcja Biznes24 przygotowała porównanie okresów od lipca do 6 września 2020 i 2021 roku pod względem wartości średnich 7dniowych...