Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KPO

PRZEDSIĘBIORCY CZEKAJĄ NA KPO

PRZEDSIĘBIORCY CZEKAJĄ NA KPO

Aż jedna trzecia firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw liczy, że uda jej się skorzystać ze środków Krajowego Planu Odbudowy – wynika z badania BIG InfoMonitor. Według raportu, środki z KPO mogą stanowić dużą szansę na odbicie po trudnych latach.

Firmy będą mogły wykorzystać te pieniądze w dwojaki sposób. Pierwszy to pozyskanie środków na inwestycje. Tutaj, jak wynika z raportu BIG InfoMonitor, na zastrzyk gotówki najbardziej liczą przedstawiciele transportu przemysłu i budownictwa. Ostrożniej do ewentualnych planów rozwojowych i przedsięwzięć podchodzi biznes handlu oraz usług.

CZYTAJ TEŻ: DZISIAJ RUSZA POSIEDZENIE SEJMU

Drugi sposób wykorzystania środków z KPO to bycie wykonawcą dla głównych beneficjentów. W tym przypadku największe nadzieje na skorzystanie z takich zleceń ma branża budownicza.

Na środki z KPO z „umiarkowanym optymizmem” liczą również usługodawcy. Wśród projektów znaleźć można wiele przeznaczonych dla tego sektora, m.in. trwający do połowy czerwca nabór na inwestycje w dywersyfikację działalności sektora HoReCa, jednak 41 proc. firm usługowych twierdzi, że nie przewiduje korzystać z dofinansowań czy dotacji w ramach unijnego programu odbudowy.

Z pieniędzy z KPO chce też skorzystać przemysł. jak wynika opublikowanego z badania o takie pieniądze zamierza się starać co czwarta firma produkcyjna.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PRZEDSIĘBIORCY CZEKAJĄ NA KPO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.