Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NIEWIELKIE ZMIANY NA WALL STREET

Niewielkie zmiany na Wall Street w oczekiwaniu na dane o sprzedaży detalicznej, które poznamy jutro.

ZMIANY NA WALL STREET

Rynek inwestycyjny w Stanach czeka na jutrzejszą publikację raportu o wydatkach Amerykanów. Jest to dokument bardzo ważny dla rezerwy federalnej, bo pokazuje na ile realnie, przy podwyższonej inflacji mogą sobie pozwolić konsumenci. Do publikacji rynki jakby zamarły w oczekiwaniu, choć nie zabrakło też jednosesyjnych gwiazdek.

Gośćmi zamknięcia wtorkowego handlu nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele Occidental Petroleum. To był zresztą dobry dzień dla nafciarzy, bo najważniejsze gatunki ropy drożały ponad 1%.

CZYTAJ TEŻ: KIEDY POWSTANIE POLSKI ATOM? (ROZMOWA)

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Walt Disney, która zyskała 1,64%. Najsłabiej wypadła spółka Amgen, spadając o 2,75%.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Norwegian Cruise Line, która zyskała 19,87% po zapowiedzi pierwszego od pięciu lat rocznego zysku. Największe straty zanotowała spółka International Flavors & Fragrances, która zamknęła sesję spadkiem o 3,86% po tym jak nie dowiozła oczekiwanych wyników w czwartym kwartale i ścięła o połowę dywidendę.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIEWIELKIE ZMIANY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...