Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

PEPSICO OTWIERA SEZON WYNIKOWY W USA

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj Pepsico. Zyski spółki co prawda przewyższają prognozy analityków, ale spadający popyt w Ameryce północnej nie podoba się inwestorom- spółka w handlu przedsesyjnym traciła niecałe 3 %. W dalszej części handlu spadki sporo wyhamowały.

PEPSICO OTWIERA SEZON WYNIKOWY W USA

W drugim w kwartale tego roku pepsico wypracowało zysk na akcję w wysokości 2 dolarów i 28 centów, analitycy spodziewali się o 12 centów słabszego wyniku. Przychody w tym czasie natomiast wyniosły 22 i pół miliarda dolarów wobec oczekiwanych 70 milionów dolarów więcej.

Firma zawęziła również swoje prognozy przychodów na cały rok. Pepsi spodziewa się teraz organicznego wzrostu przychodów o około 4%, co jest bardziej ostrożną perspektywą niż poprzednia prognoza na poziomie CO NAJMNIEJ 4%.

Dyrektor wykonawczy spółki powiedział , że konsumenci stali się bardziej świadomi wartości. Po kilku latach podwyżek cen, kupujący stawiają opór, kupując mniej paczek chipsów lub przechodząc na tańsze opcje marek własnych.

Sprzedaż Frito-Lay North America spadła o 4%, natomiast sprzedaż Pepsi w Ameryce Północnej zmniejszyła się o 3%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...