Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FT: X MUSKA UTKNĄŁ W ROZWOJU

Portal X Elona Muska utknął w rozwoju – pisze Financial Times. Prawie nie zdobywa nowych użytkownikó, a konkurencja od Mety poczynia sobie coraz śmielej – wylicza brytyjski dziennik.

Musk kupił Twittera

Od czasu słynnego wkroczenia przez Muska do siedziby wówczas jeszcze Twittera – portal wyraźnie wytracił dynamikę. Liczba aktywnych użytkowników rośnie obecnie o zaledwie 2 procent rocznie. W ostatnich latach przed przejęciem Twittera przez Muska za 44 miliardy dolarów zwiększała się o 30 procent rocznie. „X utknął na liczbie ćwierć miliarda aktywnych użytkowników dziennie” – wylicza Financial Times.

Gazeta przywołuje również niekorzystne dla Muska dane o aplikacji Threads, czyli konkurencji dla dawnego Twittera stworzonej przez firmę Marka Zuckerberga. Obecnie Threads jest ściągane na telefony kilkukrotnie częściej, niż aplikacja X. Po części wynika to z faktu, że znacznie większa liczba użytkowników nie ma jeszcze Threadsów, a ma już Iksa w telefonie. Ale oznacza też, że aplikacja Mety, która – jak pisze FT – wciąż jest na początku swojego rozwoju, będzie realnie konkurować z X.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

USA

Inwestorzy uwierzyli Muskowi, że Tesla ma pomysł na konkurencję ze strony chińskich marek. Akcje spółki, która nie tylko miała najgorszy kwartał od 2020 roku,...

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Elon Musk twierdzi, że chińscy producenci pojazdów elektrycznych „właściwie zniszczą” większość konkurentów, jeśli na czas nie zostaną wprowadzone odpowiednie cła.

USA

Nie robot wyglądający jak człowiek, nie zaatakował, i nie teraz. Elon Musk gniewnie zareagował na doniesienia mediów o rzekomym ataku humanoidalnego robota Optimus na...