Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

POWELL ZAPOWIADA KONIEC WYSOKICH STÓP

POWELL ZAPOWIADA KONIEC
foto: US Senate

Amerykańskie indeksy wystrzeliły po ultra gołębim przemówieniu szefa Fed. Nowe rekordy padły na S&P500 i Nasdaqu. Tylko DowJones zakończył notowania lekkim spadkiem. Jerome Powell składając w Senacie sprawozdanie z polityki monetarnej dał wyraźny sygnał zbliżającego się końca ery drogiego pieniądza w USA.

CZYTAJ TEŻ: NOWY PREZES PEKAO SA

Szef Fed w swoim oświadczeniu powiedział między innymi: „Wiemy, że zmniejszenie restrykcyjności polityki monetarnej zbyt późno lub zbyt mocno może zatrzymać lub odwrócić postęp związany z obniżaniem inflacji. Jednocześnie w świetle postępu osiągniętego zarówno w obniżaniu inflacji, jak i w schładzeniu rynku pracy w ciągu ostatnich dwóch lat, podwyższona inflacja nie jest jedynym ryzykiem, z jakim się mierzymy. Zmniejszenie restrykcyjności polityki zbyt późno lub zbyt mało może niepotrzebnie osłabić wzrost gospodarczy i zatrudnienie”.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POWELL ZAPOWIADA KONIEC WYSOKICH STÓP

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.