Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

KNF Z NADZOREM NAD BITCOINEM

KNF Z NADZOREM NAD BITCOINEM
foto: pixabay.com

Komisja Nadzoru Finansowego od 30 grudnia 2024 r. (z wyjątkami) ma dostać uprawnienia do nadzoru rynku kryptoaktywów, co wynikać będzie z implementacji unijnego rozporządzenia.

CZYTAJ TEŻ: SPADA CHIŃSKI EKSPORT

Jak podano w wykazie prac Rady Ministrów wprowadzenie nowych przepisów podyktowane jest koniecznością przygotowania ram prawnych dla prawidłowego funkcjonowania rynków kryptoaktywów, niezbędne jest tym samym zapewnienie skutecznego nadzoru i ochrony inwestorów przez wyposażenie Komisji Nadzoru Finansowego, w odpowiednie do tego środki.

Przewidywany termin przyjęcia ustawy przez rząd to II kw. br.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KNF Z NADZOREM NAD BITCOINEM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...