Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

FTX POKRYJE DŁUGI BANKMANA

FTX upadła giełda kryptowalut poinformowała, że po sprzedaży swoich aktywów uzyska 16 mld 300 mln dolarów, dzięki czemu spłaci w całości długi, które wynoszą 11 mld dolarów.
Współzałożyciel FTX Sam Bankman-Fried został skazany niedawno na 25 lat więzienia

Sam Bankman-Fried
Sam Bankman-Fried / ŹRÓDŁO: Cointelegraph, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=117330237

FTX była jedną z największych giełd kryptowalut na świecie, przyciągając miliony klientów, a jej współzałożyciel Bankman-Fried cieszył się statusem celebryty. Do czasu. Po doniesieniach o kłopotach firmy klienci wycofali z giełdy kryptowalut miliardy dolarów, co doprowadziło do upadku firmy.

Sam Bankman-Fried został aresztowany dwa lata temu. Prokuratorzy oskarżyli go o okłamanie inwestorów i pożyczkodawców oraz kradzież miliardów dolarów z giełdy kryptowalut FTX, co znacznie przyczyniło się do przyspieszenia jej upadku.

Obecnie – zgodnie z doniesieniami BBC News – trwa reorganizacja w FTX, która ma zapewnić spłatę długów giełdy.
I co ciekawe długi mogą zostać spłacone w całości. Ze wstępnych danych wynika, że po sprzedaży pozostałych aktywów firma uzyska ponad 16 mld dolarów a to pozwoli spłacić wszystkie długi i zostanie im jeszcze ponad 5 mld dolarów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.