Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

BLIŻEJ DO ETF NA ETHEREUM

BLIŻEJ DO ETF NA ETHEREUM
FOT.: Executium / Unsplash

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych zatwierdziła wstępnie ETF typu spot na drugą pod względem wartości krypotowalutę – ethereum.

Regulator podpisał tzw. formularze 19b-4. To sugeruje, że jest skłonny dopuścić ETF-y do obrotu na giełdzie. Podpisanie tego dokumentu nie nie zamyka postępowania. Oznacza jednak, że obecnie jesteśmy bliżej drugiego ETF na kryptowaluty niż dalej.

Aby ETF na Ethereum mogli zacząć kupować inwestorzy, potrzeba jeszcze zatwierdzenia przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych ostatecznych formularzy S-1 złożonych przez wszystkich emitentów.
Bloomberg uważa, że regulator może podpisać dokumenty wciągu kilku najbliższych tygodni.

Jeśli amerykańska komisja papierów wartościowych zatwierdziłaby wnioski złożone przez wszystkich emitentów to do obrotu trafiłoby osiem funduszy ETF.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.