Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

WYROKI TSUE KORZYSTNE DLA FRANKOWICZÓW

Dzisiejsze wyroki TSUE ucieszą właścicieli kredytów frankowych.

WYROKI TSUE
foto: pixabay.com

Prawo Unii Europejskiej nie pozwala bankom na uzyskanie wynagrodzenia za korzystanie z kapitału kredytu, ale już nie stoi na przeszkodzie, aby konsumenci uzyskali od banków wynagrodzenie za to, że bank korzystał z wpłaconych przez nich pieniędzy – stwierdził Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wydanych dziś wyrokach.

Jak podkreślono w komunikacie po ogłoszeniu wyroku dotyczącego wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z kapitału, do sądu należy dokonanie oceny w świetle wszystkich okoliczności sporu, czy uwzględnienie tego rodzaju roszczeń konsumenta wobec banku jest zgodne z zasadą proporcjonalności.

CZYTAJ TEŻ: ROPA SPADA A NA ORLENIE WCIĄŻ DROGO

Niekorzystny dla banków okazał się również wyrok dotyczący pytania czy sąd powinien umożliwić kredytobiorcom zawieszenie spłaty rat niezależnie od tego, czy suma zapłacona już przez konsumenta do tej pory przewyższa wypożyczony kapitał.

Trybunał wskazał, że sąd nie powinien oddalać wniosków o zabezpieczenie, czyli wstrzymanie spłaty rat kredytu, gdy zachodzi prawdopodobieństwo uznania umowy za nieważną.

Fala stwierdzania nieważności umów kredytów frankowych rozpoczęła się, gdy urzędy i sądy zaczęły uznawać za abuzywne (czyli powodujące nieważność) część zapisów umów kredytów dotyczących ustalania kursu walutowego.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYROKI TSUE KORZYSTNE DLA FRANKOWICZÓW

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: