Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

JEDNAK BĘDZIE PROGRAM DEWELOPER PLUS

PROGRAM DEWELOPER PLUS

Sztandarowa obietnica Koalicji Obywatelskiej, czyli kredyt zero procent, albo kredyt na start powraca. Według ministra rozwoju takie wsparcie jest potrzebne i nie spowoduje ono wzrostu cen mieszkań. Kredyt na start może zostać uruchomiony z początkiem przyszłego roku.

Krzysztof Paszyk, minister rozwoju i technologii, w rozmowie z portalem money.pl przyznał, że jego resort szykuje szerszy pakiet „mieszkaniowy”, którego kredyt na start będzie częścią.

CZYTAJ TEŻ: KASOWY PIT I KASOWA SKŁADKA ZDROWOTNA

W ciągu pięciu lat na ten cel rząd może przeznaczyć aż 11 mld zł, co przełożyłoby się na możliwość wsparcia około 175 tys. kredytów mieszkaniowych udzielonych z dopłatami do rat.

Konsultacje w sprawie programu mają ruszyć w ramach koalicji rządowej jeszcze w tym tygodniu.

Przeciwna kredytowi na start jest Lewica, która zamiast niego wolałby uruchomić program budownictwa społecznego. Kredyt na start nie znalazł się w umowie koalicyjnej podpisanej między Koalicją Obywatelską – Trzecią Drogą a Lewicą.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JEDNAK BĘDZIE PROGRAM DEWELOPER PLUS

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.