Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

ROPA SPADA A NA ORLENIE WCIĄŻ DROGO

Na Orlenie wciąż drogo – mimo spadających cen ropy naftowej.

NA ORLENIE WCIĄŻ DROGO
foto: pixabay.com

Dlaczego na stacjach Orlenu jest wciąż drogo, mimo, że ceny ropy na światowych rynkach spadają a dolar się osłabia – zastanawiali się wczoraj posłowie.

Sejmowa podkomisja stała do spraw ropy naftowej i gazu ziemnego rozpatrywała informację “na temat wysokości cen paliw dla klientów detalicznych w Polsce w porównaniu do innych państw Unii Europejskiej, w kontekście ceny baryłki ropy oraz ceny dolara amerykańskiego w ostatnich 12 miesiącach”.

Zdaniem posłów opozycji w obecnym miesiącu cena baryłki ropy była rekordowo niska, a mimo to ceny paliw w Polsce były najwyższe w porównaniu do ostatnich kwartałów. Wypomnieli też Orlenowu ponad 9 mld zł zysku jakie kontrolowany przez Państwo koncern zarobił w pierwszym kwartale.

CZYTAJ TEŻ: NOWE SPÓŁKI NA GLOBALCONNECT

Przedstawiciele Orlenu tłumaczyli, że w Polsce brakuje około 5 mln ton diesla i trzeba go sprowadzać a zbyt mała podaż paliw na rynkach światowych spowodowała, że ich ceny rosną, mimo że cena ropy spada.

Marek Wocial z biura koordynacji cen hurtowych PKN Orlen zapewnił, że ceny w Polsce hurtowe i detaliczne “niezmiennie należą do najniższych w UE”.

Aktualnie na stacjach Orlenu litr popularnej benzyny 95 kosztuje 6,50-6,60 zł.

NA ORLENIE WCIĄŻ DROGO
Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Modelowa marża rafineryjna płockiego koncernu wyniosła w maju 12 i pół dolara na baryłce ropy wobec 11 dolarów 70 centów miesiąc wcześniej i aż ponad 24 dolarów rok temu.

W czerwcu ub.r. marżą skoczyła do rekordowych 34 dolarów na baryłce, by pod koniec roku spaść poniżej 20 dolarów.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ROPA SPADA A NA ORLENIE WCIĄŻ DROGO

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

USA

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele spółki Shopify. Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Apple Inc. (NASDAQ:AAPL), która zyskała...

%d