Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

PAŃSTWO ULŻY DŁUŻNIKOM

PAŃSTWO ULŻY DŁUŻNIKOM
foto: pixabay.com

Odroczenie rat, zmiana oprocentowania, a nawet częściowe umorzenie zadłużenia, taką propozycję dla osób niespłacających kredyty ma Andrzej Domański, minister finansów.

Wprowadzenie takich zmian wymusza na Polsce Uniia Europejska. I jesteśmy w tym już lekko opóźnieni. Czas na implementację dyrektywy unijnej minął bowiem w grudniu ubiegłego roku. Poprzedni rząd nie garnął się jednak do przygotowania odpowiednich przepisów.

CZYTAJ TEŻ: PZU KUPI BANK W ESTONII?

Jak pisze dziś portal bankier.pl, nowe zaproponowane przez ministerstwo finansów rozwiązania zakładają, że w przypadku problemu ze spłatą kredytu bank musi najpierw wysłać wezwanie do zapłaty. Wyznaczony w nim termin nie może być krótszy niż 14 dni. W tym dokumencie musi także znaleźć się pouczenie o możliwości złożenia w terminie 14 dni roboczych wniosku o restrukturyzację.
Tutaj kredytobiorca dostanie szansę na zmianę rodzaju kredytu, wydłużenie okresy spłaty, zawieszenie spłaty czy nawet częściowe umorzenie zobowiązania.

Głównym celem rozwiązania jest ujednolicenie zasad obrotu wtórnego niespłacanymi kredytami na terenie Unii.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PAŃSTWO ULŻY DŁUŻNIKOM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.