Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

WAKACJE KREDYTOWE TYLKO NA DWA KWARTAŁY?

KREDYTY Z WIBOREM

Jak bumerang wraca temat wakacji kredytowych, które kończą się w tym roku. Rząd, jak może unika jednoznacznej deklaracji o ich wydłużeniu. Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju uważa, że wakacje kredytowe byłby uzasadnione tylko w dwóch kwartałach przyszłego roku.
Czy to zapowiedź tego co zrobi rząd?

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Paweł Borys powiedział, że za wprowadzeniem wakacji kredytowych przemawiają utrzymujące się cały czas na wysokim poziomie stopy procentowe.
Szef PFR zauważył jednak, że jest duża szansa, że w w ciągu najbliższego roku stopy spadną nawet w okolice 5% A to jego zdaniem przemawiałoby za wprowadzeniem wakacji kredytowych tylko w dwóch kwartałach.

Pod koniec sierpnia premier Mateusz Morawiecki informował, że decyzje ws. wakacji kredytowych zapadną do połowy września. Jak wówczas zaznaczył – jeżeli zostaną one wydłużone, to będzie on rekomendował wprowadzenie kryterium dochodowego.

Wakacje kredytowe to rozwiązanie dla osób posiadających kredyty hipoteczne w złotych polskich, które zaciągnęły kredyt na własne potrzeby mieszkaniowe, bez kryterium dochodowego. W ich ramach w 2023 r. można zawiesić spłatę maksymalnie 4 rat kredytu, po jednej racie w każdym z kwartałów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: