Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

PODATEK BELKI DO ZMIANY?

Podatek Belki do zmiany. Jednak inwestorzy nie mają co liczyć na jego całkowite zniesienie. W Ministerstwie Finansów trwają analizy nad ewentualnymi zmianami w tzw. podatku Belki.

OBROTY GPW W MARCU
AKCJE MBANKU I PEPCO WEJDĄ DO WIG20

Jak powiedział PAP wiceminister finansów Jarosław Neneman, wkrótce ma pojawić się więcej informacji na ten temat.

Zmiany podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki) znajdowały się w tzw. „100 Konkretach”, czyli programie wyborczym Koalicji Obywatelskiej. KO wskazywała wówczas, że zaproponuje zniesienie tego podatku dla oszczędności i inwestycji, w tym także na GPW, do 100 tys. zł, powyżej 1 roku.

W tym tygodniu z pytaniem o zmiany w podatku od zysków kapitałowych pytał resort finansów rzecznik praw obywatelskich, Marcin Wiącek.

Podatek od zysków kapitałowych został wprowadzony ponad 20 lat temu.
W 2022 roku wpływy z podatku okazały się rekordowe i wyniosły prawie 6 mld zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...