Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

MINISTERSTWO FINANSÓW CHCE PODNIEŚĆ KWOTĘ WOLNĄ OD PODATKU

Nawet jeśli Polska zostanie objęta unijną procedurą nadmiernego deficytu, rząd zamierza zrealizować w tej kadencji zapowiedź podwojenia do 60 tys. zł kwoty wolnej od podatku PIT.

WIRON NIE PODOBA SIĘ MINISTROWI
źródło: BIZNES24

Taką deklarację w rozmowie w radio Tok FM złożył wiceminister finansów Jurand Drop. Jednak nie wiadomo kiedy miałoby to nastąpić.

Wcześniej Ministerstwo Finansów informowało, że zakłada, iż procedura nadmiernego deficytu zostanie otwarta wobec Polski, gdyż Komisja Europejska będzie do tego zobowiązana. Dlatego Ministerstwo Finansów jest już w roboczym dialogu z Komisją Europejską, którego celem jest wyjaśnienie przyczyn przekroczenia przez Polskę progu 3% deficytu w relacji do PKB w 2023 r.

Minister finansów Andrzej Domański poinformował, że w trwających już rozmowach strona polska argumentuje, że przekroczenie unijnego limitu długu wynikało w szczególności z wydatków na obronę i wobec Polski procedura nadmiernego deficytu nie powinna być stosowana.

Komisja Europejska zapowiedziała publikację 19 czerwca br. raportów otwierających procedurę nadmiernego deficytu wobec państw członkowskich w oparciu o dane o deficycie w 2023 r.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.

NIERUCHOMOŚCI

Zła wiadomość dla posiadaczy nieruchomości. Od przyszłego roku posiadacze mieszkań, domów oraz gruntów zapłacą wyższe podatki.