Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

LUKA VAT AKTYWOWAŁA SKARBÓWKĘ

LUKA VAT
foto: pixabay.com

Strzeżcie się przedsiębiorcy. Rosnąca luka VAT aktywowała skarbówkę do działania. Szef Krajowej Administracji Skarbowej Marcin Łoboda chce uprosić procedury kontrolne by zwiększyć ich efektywność.

Luka VAT to różnica między wartością teoretycznych oczekiwanych wpływów z podatku VAT a faktycznie uzyskanymi dochodami z tego tytułu.

CZYTAJ TEŻ: ZYSK LPP PONIŻEJ SZACUNKÓW

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w 2023 roku luka VAT wzrosła w Polsce do niewidzianego od dawna poziomu prawie 16 proc.

Marcin Łoboda, szef Krajowej Administracji Skarbowej mówi, że zwiększenie luki vat może wynika m.in. z tego, że w 2017 roku zlikwidowano kontrole skarbowe, a osoby, które się nimi zajmowały zostały skierowane do pracy za biurkiem i zajmują się analizowaniem plików JPK.

Łoboda zapowiedział, że w planowane są zmiany w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej, które mają na celu uproszczenie procedur kontrolnych, które mają stać się efektywniejsze i szybsze.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

LUKA VAT AKTYWOWAŁA SKARBÓWKĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.