Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

BILETY W NIEMCZECH TAŃSZE NIŻ W POLSCE

Bilety w Niemczech tańsze, niż w Polsce. Od tego tygodnia w Niemczech obowiązuje oferta biletu za 49 euro – który uprawnia do jazdy całą komunikacją publiczną oprócz szybkich kolei.

NIEMIECKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA
foto: pixabay.com

49 euro to przy obecnym kursie około 225 złotych. To zaledwie 45 złotych więcej, niż kosztuje bilet na poruszanie się samochodami i autobusami po aglomeracji warszawskiej. Gdybyśmy chcieli do tego dołożyć bilet na Warszawską Kolejkę Dojazdową, albo Szybką Kolej Miejską – cena wzrośnie powyżej 300 złotych.
Podobnie jest na Śląsku – tutaj miesięczny bilet obejmujący całą metropolię kosztuje 299 złotych.

CZYTAJ TEŻ: PRZEDAJESZ NA VINTED? FISKUS SIĘ O TYM DOWIE. NOWE OBOWIĄZKI PLATFORM E-COMMERCE

Nieco taniej – ale nadal drożej, niż w Niemczech – jest w Trójmieście. Bilet na autobusy, tramwaje i podmiejską kolej kosztuje 270 złotych. Ale z Gdańska najdalej dojedziemy na tym bilecie do Wejherowa. A bilet za 49 euro obowiązuje na terenie całych Niemiec – czyli możemy np. podróżować z Frankfurtu nad Odrą do Frankfurtu nad Menem – pod warunkiem, że wsiadać będziemy wyłącznie do regionalnych pociągów.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BILETY W NIEMCZECH TAŃSZE NIŻ W POLSCE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nadchodzącym Europejskim szczycie e-commerce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Patrycją Sass-Staniszewską, prezeską Izby Gospodarki Elektronicznej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wizycie prezydenta chin w Europie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Juchniewiczem, szefem biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym O tym, co przez te 20 lat się w Polsce zmieniło od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy grozi nam utrata pracowników przybyłych z Ukrainy rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Marczukiem, wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju.