Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET ROŚNIE W OCZEKIWANIU NA FED

Wall Street rośnie przed konferencją Jerome’a Powella.

NASTROJE NA WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o inflacji producenckiej, a wieczorem polskiego czasu podczas konferencji prasowej Jerome Powell będzie uzasadniał decyzję Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej. Spodziewane jest utrzymanie stóp na niezmienionym poziomie.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele społeczności amerykańskich Greków z okazji dnia greckiego emitenta.

CZYTAJ TEŻ: CZY PGG ZBANKRUTUJE? (ROZMOWA)

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Salesforce, która zyskała 1.75% po raportach o wykorzystywaniu AI do analizy danych oprogramowanie produkowane przez tę spółkę. Najsłabiej wypadła spółka Chevron, która spadła 1.27% na fali spadku ceny ropy.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Incyte, która zyskała 8.45% po informacji o powodzeniu testów nowego leku hamującego odrzucenie przeszczepów. Największe straty zanotowała spółka Oracle, która była pod kreską 12.46% po, co prawda, lepszych od oczekiwań danych za ostatni kwartał, ale dużo słabszych niż pragnienie inwestorów, wynikach z biznesu chmurowego.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALL STREET ROŚNIE W OCZEKIWANIU NA FED

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.

USA

Jak rynki zareagują na rezygnację Joe Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich? W poniedziałkowy poranek dolar lekko słabnie, podobnie bitcoin, zdrożały natomiast złoto i...

USA

Mały – pozornie – błąd firmy – i potężne, globalne straty. Chodzi oczywiście o globalną awarię w Microsofcie. Inwestorzy, chyba w odwecie wyprzedają walory...