Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET GOTOWA NA MIKOŁAJA

MINUTKI FED

Dziś dowiemy się czy spadająca inflacja poprawiła nastroje wśród menedżerów zakupowych w przemyśle najważniejszych gospodarek świata, w tym USA.

Wczorajszego wieczora już po raz setny wraz z gongiem obwieszczającym koniec handlu zapalono lampki na giełdowej choince na Wall Street, w towarzystwie między innymi piosenkarki Mary J Blige.

CZYTAJ TEŻ: PKP CARGO ZE SŁABYM WYNIKIEM (ROZMOWA)

Wśród komponentów indeksów S&P500 oraz Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Salesforce, która zyskała 9.36% przebijając 250 dolarów za akcję, po rewelacyjnych wynikach i ogłoszeniu sukcesu w zastosowaniu sztucznej inteligencji w systemach obsługi klientów.

Najsłabiej wypadła spółka Intel, która spadła 0.48% i wiele wskazuje na to, że spółki czipowe nie mają już siły do dalszych wzrostów, przynajmniej na razie.

Największe straty w S&P500 zanotowała spółka Ford Motor Company, która zakończyła handel 3.12% pod kreską. Być może przyczyniła się do tego informacja o wycofaniu Credit Suisse z akcjonariatu spółki.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALL STREET GOTOWA NA MIKOŁAJA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...