Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WIELOMILIONOWA STRATA FORTE

STRATA FORTE
źródło: Fabryki Mebli Forte

Giełdowy producent mebli, spółka Forte zakończyła drugi kwartał roku obrachunkowego 2023/24 stratą przekraczającą 71 mln zł. Rok wcześniej spółka mogła się pochwalić zyskiem sięgjącym 8 i pół mln zł.

CZYTAJ TEŻ: ORLEN SPRZEDA UDZIAŁY W GAS STORAGE

O ponad jedną trzecią do 212 mln zł spadły też kwartalne przychodcy firmy.
Słabsze wyniki i spadek rentowności Forte tłumaczy m.in. utrzymującym się spowolnieniem na rynku meblowym, które negatywnie wpłynęło na dynamikę sprzedaży mebli na wszystkich rynkach obsługiwanych przez firmę. W ujęciu ilościowym sprzedaż mebli w okresie kwiecień- wrzesień 2023 roku była o 10% niższa, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

W raporcie zarządu Forte wymieniono też wysokie koszty surowców i materiałów do produkcji (przede wszystkim drewna i materiałów drewnopochodnych), których przeniesienie na odbiorcę następuje z dużym opóźnieniem.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WIELOMILIONOWA STRATA FORTE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.