Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

ORLEN SPRZEDA UDZIAŁY W GAS STORAGE

ORLEN SPRZEDA UDZIAŁY

W przyszłym roku Orlen chce się pozbyć wszystkich udziałów w spółce Gas Storage Poland. Sprzedaż jest realizacją warunku UOKiK przy zgodzie na połączenie Orlenu z PGNiG.

CZYTAJ TEŻ: WALL STREET ROŚNIE W OCZEKIWANIU NA FED

Orlen zwołał na 6 lutego nadzwyczajne walne zgromadzenie w sprawie m.in. wyrażenia zgody przez akcjonariuszy na sprzedaż 100 proc. udziałów w Gas Storage Poland na rzecz Gaz-System – poinformował płocki koncern w komunikacie.
Gas Storage Poland prowadzi działalność w zakresie magazynowania paliw gazowych w Polsce.

Na skutek połączenia Orlenu z PGNiG, Orlen stał się jedynym udziałowcem spółki GSP. Orlen podał, że 8 grudnia Prezes UOKiK zaakceptował Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jako potencjalnego nabywcę Gas Storage Poland.
Orlen nie ujawnił natomiast kwoty planowanej transakcji sprzedaży.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ORLEN SPRZEDA UDZIAŁY W GAS STORAGE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...