Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

SĄDOWA LIKWIDACJA EVERGRANDE

LIKWIDACJA EVERGRANDE

Sąd w Hongkongu zdecydował o postawieniu w stan likwidacji giganta China Evergrande Group. Długi dewelopera przekraczają 330 mld dolarów. To niemal dwa razy więcej niż zaplanowane w tym roku dochody polskiego państwa.

Sąd nakazując likwidację Evergrande stwierdził, że spółka nie była w stanie przedstawić konkretnego planu restrukturyzacji po zaleganiu ze spłatą obligacji i po kilku rozprawach sądowych. Od teraz spółką zarządzać będą likwidatorzy.

CZYTAJ TEŻ: KONIEC WZROSTOWEJ SERII NA WALL STREET

Według Bloomberga decyzja sądu to dopiero początek długiej i skomplikowanej procesu w którym nie są wykluczone naciski ze strony chińskich władz.

Poniedziałkowa decyzja sądu jest kolejnym ważnym wydarzeniem w trwającym od ponad dwóch epopei z chwiejącym się chińskim gigantem w roli głównej.

Deweloperowi przez ten czas nie udało się osiągnąć porozumienia z wierzycielami, a we wrześniu ubiegłego roku prezes Hui Ka Yan znalazł się pod kontrolą policji w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.

Obrót akcjami Evergrande został zawieszony po tym, jak akcje spółki spadły o 21 proc.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SĄDOWA LIKWIDACJA EVERGRANDE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...