Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

CHINY BLOKUJĄ INTELA I AMD

CHINY BLOKUJĄ INTELA

Mamy kolejną odsłonę wojny miedzy Chinami a USA o procesory. Pekin wprowadził nowe wytyczne, które mają zablokować chipy Intela i AMD na komputerach rządowych. Jak pisze „Financial Times” nowe wytyczne dotyczą zamówień publicznych i mają też odsunąć na boczny tor system Windows.

Według brytyjskiego dziennika, chińskie agencje rządowe otrzymały wytyczne, według których w zamówieniach publicznych mają preferować bezpieczne lokalne rozwiązania.

CZYTAJ TEŻ: WIARA W OBNIŻKI STÓP NAPĘDZA HANDEL W USA

Decyzja Pekinu ma wzmocnić krajowy przemysł półprzewodników. Dzięki temu Chiny liczą, że uda im się w najbliższym czasie zmniejszyć zależność od zagranicznych technologii.

Od dwóch lat trwa wojna technologiczna między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Administracja Białego Domu wprowadziła przepisy, które mają ograniczyć zdolności Chin do produkcji zaawansowanych chipów. USA obawia się bowiem, że Pekin prędzej czy później zacznie je wykorzystywać w technologii wojskowej.

Póki co informacja podana przez „Financial Times” nie wpłynęła zbytnio na notowania spółek na rynku poza sesyjnym. Intel i AMD lekko zyskują. A Microsoft traci niespełna 0.10 proc.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CHINY BLOKUJĄ INTELA I AMD

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

MOTORYZACJA

Ponad czteroprocentowym spadkiem rozpoczęły się w poniedziałek notowania Tesli. We wtorek spółka pokaże swoje wyniki za I kwartał 1014 roku. Inwestorzy spodziewają się 51...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...