Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

KONIEC WZROSTOWEJ SERII NA WALL STREET

WALL STREET
Wall Street

Zaczynamy intensywny tydzień na rynkach. W jego trakcie poznamy decyzje banków centralnych Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Węgier, a inwestorzy otrzymają wyczekiwane raporty m.in. Apple czy Microsoft.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy w piątek byli przedstawiciele spółki Armstrong World Industries produkującej artykuły budowlane, z okazji 90 rocznicy debiutu na parkiecie.

CZYTAJ TEŻ: STYPUŁKOWSKI NA PREZESA PKO BP

Wśród komponentów obu głównych indeksów, czyli Dow Jones Industrial Average S&P500 najlepszy wynik zanotowała spółka American Express, która zyskała ponad 7% wznosząc się na najwyższy poziom w historii notowań po podniesieniu prognoz na ten rok oraz zapowiedzi podniesienia dywidendy, mimo że raportowane dane historyczne okazały się nieco gorsze od oczekiwań. Najsłabiej, również w obu indeksach, wypadła spółka Intel, która spadła o prawie 12% po rozczarowujących prognozach że jego przychody za pierwszy kwartał mogą być niższe od szacunków o ponad 2 mld USD.

W piątek opublikowano kolejne zachęcające dane z amerykańskiej gospodarki. Wydatki konsumentów wzrosły więcej niż oczekiwano.

Jutro rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Fed. Komitet stóp raczej nie zmieni, ale z przemówienia Jerome’a Powella w środę będziemy mogli wybadać nastroje panujące w tym gremium.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KONIEC WZROSTOWEJ SERII NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...