Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

PAWEŁ BORYS ŻEGNA PFR

PAWEŁ BORYS
Paweł Borys - Polska Fundacja Rozwoju, foto: PFR

Paweł Borys odchodzi z Polskiego Funduszu Rozwoju. Poinformował on w piątek wieczorem na Twitterze, że w przyszłym roku wraca na prywatny rynek finansowy i w związku z zakończeniem kadencji obecnego zarządu nie będzie ubiegał się o reelekcję.

CZYTAJ TEŻ: FITCH UTRZYMAŁ RATING POLSKI

Instytucja zarządzana od samego początku, czyli 2016 roku przez Borysa skupiła najważniejsze instytucje rozwojowe, wcześniej działające autonomicznie, czyli BGK, PAIH, PARP, KUKE czy ARP. PFR dysponował aktywami rzędu 300 mld złotych. Już w ciągu pierwszych pięciu lat działalności fundusz zrealizował inwestycje i udzielił finansowania o wartości ponad 70 mld zł.

Polski Fundusz Rozwoju odpowiadał za wdrożenie programu Pracowniczych Planów Kapitałowych z ponad 3.5 mln uczestników i blisko 20 mld zł aktywów. Ale był również krytykowany za tworzenie funduszy pozabudżetowych finansowych długiem, które zmniejszyły przejrzystość wydatków rządu.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PAWEŁ BORYS ŻEGNA PFR

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d