Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ELEKTROMOBILNOŚĆ

MERCEDES I BMW Z NOWYMI ELEKTRYKAMI

Mercedes i BMW zaprezentowali nowe projekty samochodów elektrycznych.

MERCEDES I BMW
źródło: Mercedes-Benz

Europejscy producenci samochodów, którzy pozostali daleko w tyle za amerykańskimi i azjatyckim konkurentami w rozwoju elektrycznych aut, próbują nadrobić stracony dystans. Na targach motoryzacyjnych w Monachium swoje najnowsze elektryczne wozy zaprezentowali Mercedes i BMW.

Mercedes-Benz zaprezentował Concept CLA Class, czyli pojazd elektryczny zbudowany w oparciu o nową architekturę, która będzie stanowić podstawę przyszłych samochodów akumulatorowych niemieckiego giganta samochodowego.
Firma podała, że samochód koncepcyjny ma zasięg 750 km, a przejechanie 400 km jest możliwe po zaledwie 15 minutach ładowania.

CZYTAJ TEŻ: RYNKI W TYM TYGODNIU

Z kolei BMW przedstawił całą linię pojazdów tzw. Vision Neue Klasse. Pierwsze pojazdy elektryczne oparte na tej architekturze mają wejść do produkcji w 2025 roku.

Nowa linia pojazdów elektrycznych obejmuje szóstą generację ogniw akumulatorowych BMW, które według firmy poprawią zarówno prędkość ładowania, jak i zasięg platformy nawet o 30%. Według BMW, w wyniku tych działań ogólna wydajność pojazdu wzrośnie nawet o 25%.

W drugim kwartale roku amerykańska Tesla kontrolowała 20 procent globalnego rynku pojazdów elektrycznych, kolejne 15 procent tego rynku należy natomiast do chińskich producentów.

MERCEDES I BMW Z NOWYMI ELEKTRYKAMI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

USA

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele spółki Shopify. Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Apple Inc. (NASDAQ:AAPL), która zyskała...

%d