Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ELEKTROMOBILNOŚĆ

TESLA PODNOSI CENY…PRZEZ CHINY

Tesla podniosła ceny jednego z najpopularniejszych elektryków w Europie i Polsce – modelu 3. To pokłosie wyższego cła na auta elektryczne produkowane w Chinach – donosi portal bankier.pl.

TESLA PODNOSI CENY…PRZEZ CHINY

Zgodnie z najnowszym cennikiem Tesli za model 3 w podstawowej wersji z napędem na tylne koła trzeba zapłacić 201 490 zł. To o 6,5 tys. zł więcej (+3,3 proc.) niż dzień wcześniej. nie zmieniła się za to cena najdroższego modelu koncernu z Teksasu – Tesli model x – za wersje trzysilnikową trzeba zapłacić grubo ponad pół miliona złotych, a dokładnie 547 tys. zł.

A jak Tesla wypada na tle konkurencji?

Najtańszy obecnie nowy elektryk dostępny w Polsce to Dacia Spring, która wiosną wróciła na rynek z ceną o blisko 30 procent niższą, niż widzieliśmy ten model jesienią ubiegłego roku.
Wspomniany model Dacii, fiat 500e i renault Kangoo e-tech to jedyne trzy modele elektryczne, które wyceniane są obecnie na mniej niż 150 tys. zł. Tylko jeden z nich – dacia spring – znalazł się jednak w czołowej dziesiątce najczęściej rejestrowanych nowych aut elektrycznych w Polsce w I kw. 2024 r.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...