Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RYNKI W TYM TYGODNIU

Rynki w tym tygodniu – przegląd najważniejszych wydarzeń.

RYNKI W TYM TYGODNIU

W tym tygodniu uwaga polskiego rynku skupiona będzie na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej i decyzji w sprawie stóp procentowych. Rada po raz pierwszy od maja 2020 r. może zdecydować się na ich obniżkę, uważa część rynkowych ekspertów.

Nowy tydzień zaczniemy od danych o inflacji w Turcji za sierpień, miesiąc wcześniej wzrost cen sięgnął tam 47.8%.

We wtorek z pierwotnym terminem rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Wcześniej poznamy nastroje w chińskim sektorze usług, a do handlu wrócą Amerykanie.

Jutro rozpoczyna się również XXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Zapraszamy do śledzenia relacji na antenie BIZNES24. Wyniki pokażą Vercom i cyber_Folks (dawniej R22), jest to też ostatni moment na zakup akcji PZU, dzień dywidendy wypada dwa dni później.

W środę tygodnia poznamy dane o handlu zagranicznym i produkcji przemysłowej z Czech, sprzedaż detaliczną z Węgier i Słowacji oraz zamówienia w przemyśle Niemiec. Wyniki opublikują m.in. Onde, Tauron, Erbud, Ten Square Games, DataWalk, Kruk, JSW, STS. Wiadomością dnia będzie jednak decyzja RPP w sprawie stóp. Rynek spodziewa się ich obniżki, choć większość nie popiera takiego ruchu.

W czwartek przekonamy się, czy niemiecki przemysł wciąż zwalnia obroty. Ważne będą również dane ze Stanów o liczbie nowych bezrobotnych. Raporty opublikują m.in. Unibep, InterCars, Ciech. Będzie to dzień dywidendy dla akcjonariuszy PZU.

A w piątek poznamy finalne dane o niemieckiej inflacji za sierpień. Tego dnia lub w czwartek odbędzie się konferencja prezesa NBP po posiedzeniu i decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Tego dnia raport opublikuje m.in. Capital Park.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INFLACJA

Inflacja w strefie euro bez zmian. Z finalnych danych Eurostatu wynika, że odczyt zharmonizowany, pozwalający porównać zmianę cen w różnych krajach w strefie euro,...

GPW

Wynikami nie zaskoczyła Giełda Papierów Wartościowych. Inwestorzy przyjęli je jednoprocentowym spadkiem kursu. Kwartalny zysk operatora warszawskiego parkietu wyniósł 27 mln i okazał się o...

USA

W USA mamy co przeżywać. Dow Jones znalazł się wczoraj na swoim historycznym szczycie, po raz pierwszy przekraczając 40 000 punktów. Dokładnie szczyt w...