Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

RYNKI W TYM TYGODNIU

Rynki w tym tygodniu – przegląd najważniejszych wydarzeń.

RYNKI W TYM TYGODNIU

W tym tygodniu uwaga polskiego rynku skupiona będzie na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej i decyzji w sprawie stóp procentowych. Rada po raz pierwszy od maja 2020 r. może zdecydować się na ich obniżkę, uważa część rynkowych ekspertów.

Nowy tydzień zaczniemy od danych o inflacji w Turcji za sierpień, miesiąc wcześniej wzrost cen sięgnął tam 47.8%.

We wtorek z pierwotnym terminem rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Wcześniej poznamy nastroje w chińskim sektorze usług, a do handlu wrócą Amerykanie.

Jutro rozpoczyna się również XXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Zapraszamy do śledzenia relacji na antenie BIZNES24. Wyniki pokażą Vercom i cyber_Folks (dawniej R22), jest to też ostatni moment na zakup akcji PZU, dzień dywidendy wypada dwa dni później.

W środę tygodnia poznamy dane o handlu zagranicznym i produkcji przemysłowej z Czech, sprzedaż detaliczną z Węgier i Słowacji oraz zamówienia w przemyśle Niemiec. Wyniki opublikują m.in. Onde, Tauron, Erbud, Ten Square Games, DataWalk, Kruk, JSW, STS. Wiadomością dnia będzie jednak decyzja RPP w sprawie stóp. Rynek spodziewa się ich obniżki, choć większość nie popiera takiego ruchu.

W czwartek przekonamy się, czy niemiecki przemysł wciąż zwalnia obroty. Ważne będą również dane ze Stanów o liczbie nowych bezrobotnych. Raporty opublikują m.in. Unibep, InterCars, Ciech. Będzie to dzień dywidendy dla akcjonariuszy PZU.

A w piątek poznamy finalne dane o niemieckiej inflacji za sierpień. Tego dnia lub w czwartek odbędzie się konferencja prezesa NBP po posiedzeniu i decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Tego dnia raport opublikuje m.in. Capital Park.

RYNKI W TYM TYGODNIU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: