Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ELEKTROMOBILNOŚĆ

„MÓJ ELEKTRYK” Z DODATKOWYMI 60 MLN ZŁ

Budżet programu „Mój Elektryk” został zwiększony o dodatkowe 60 mln do 960 mln zł – poinformował dzisiaj Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

ROZWÓJ ELEKTROMOBILNOŚCI
foto: pexels.com

Pieniądze te maja pozwolić dofinansować ok. 2 tys. kolejnych aut elektrycznych w umowach leasingu.

Fundusz wyjaśnił w komunikacie, że podjął decyzję o rozszerzeniu wsparcia o dodatkowe 60 mln zł na dofinansowanie do opłat ustalanych w umowach leasingu z powodu kończącej się puli.

Zgodnie z danymi, które podał NFOŚiGW obecnie po polskich drogach jeździ ok. 66 tys. pojazdów zeroemisyjnych, a w ramach programu dofinansowano zakup łącznie prawie 23 tys. pojazdów.

Fundusz przypomniał również, że poziom dofinansowania z programu „Mój Elektryk” do zeroemisyjnych pojazdów kupowanych przez przedsiębiorców zależy od ich zadeklarowanego rocznego przebiegu.

Dla pojazdów osobowych dofinansowanie wynosi 18 tys. 750 zł lub 27 tys. zł po zadeklarowaniu określonego przebiegu. Maksymalna cena kupowanego auta nie może jednak przekroczyć 225 tys. zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.