Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

LE MONDE: AUCHAN I LEROY MERLIN POMAGAŁY ARMII PUTINA

Szokujące ustalenia dziennikarzy Le Monde – jednego z największych francuskich dzienników. Gazeta twierdzi, że Auchan, jeden z największych francuskich detalistów, bezpłatnie dostarczał towary rosyjskiej armii już po napaści Rosji na Ukrainę.

LE MONDE O AUCHAN

Gazeta publikuje zebrane razem z dziennikarzami grupy śledczej Bellingcat zestawienia towarów, oraz zdjęcia paczek, które pracownicy sklepów Auchan zlokalizowanych w Petersburgu mieli bezpłatnie dostarczyć żołnierzom bandyckiej rosyjskiej armii.

Wśród towarów, które znalazły się w sporządzonym w arkuszu kalkulacyjnym spisie są m.in. tysiące papierosów, wełniane skarpety, kanistry z paliwem do kuchenek, żywność, oraz siekiery i gwoździe.

CZYTAJ: NAWET 3 LATA WIĘZIENIA ZA OMIJANIE SANKCJI. RÓWNIEŻ NIEŚWIADOME

Le Monde cytuje jednego z pracowników sieci zaangażowanego w przekazywanie towarów, który mówi, że wszystkie te towary zostały nieodpłatnie przekazane armii przez firmę Auchan. Pracownicy Auchan i Leroy Merlin – drugiej sieci kontrolowanej przez rodzinę Mulliez, czyli ósmą najbogatszą rodzinę we Francji organizowali też zbiórki dla armii. Rosjanie przynosili dary, a sieć transportowała je do żołnierzy.

Auchan zaprzecza rewelacjom podawanym przez Le Monde.

Odmowa wycofania się Auchan i Leroy Merlin z Rosji wywołała w Polsce próby bojkotu obu sieci, ale ruch nie odniósł większych sukcesów.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

LE MONDE: AUCHAN I LEROY MERLIN POMAGAŁY ARMII PUTINA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BEZPIECZEŃSTWO

Kilka godzin po tym, jak Powell skończył przemawiać na Kapitolu – 2 kilometry na zachód, w Andrew W. Mellon Auditorium Joe Biden dobitnymi słowami...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak mrożenie cen i wojna cenowa dyskontów spożywczych może wpłynąć na rynek rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nałożył 87 mln zł kary na Auchan Polska. Sieć miała bezprawnie pobierać od dostawców opłaty za przewożenie towarów z...

INNE

Dzisiaj, w Wielki Piątek markety spożywcze będą otwarte dłużej. W niektórych zakupy będzie można zrobić do godziny 23, ale są też takie, które będą...