Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BEZPIECZEŃSTWO

BIDEN: ZATRZYMAMY PUTINA

ZATRZYMAMY PUTINA
foto: NATO

Kilka godzin po tym, jak Powell skończył przemawiać na Kapitolu – 2 kilometry na zachód, w Andrew W. Mellon Auditorium Joe Biden dobitnymi słowami rozpoczął w nocy szczyt NATO w Waszyngtonie.

Prezydent USA przemawiając w waszyngtońskim Mellon Audiutorium – tym samym, w którym 75 lat temu podpisano Pakt Północnoatlantycki – ogłosił przekazanie Ukrainie pięciu systemów obrony powietrznej, w tym czterech baterii Patriot. Stało się to dzień po zbrodniczym rakietowym ataku Rosji na m.in. szpital dziecięcy w Kijowie.

CZYTAJ TEŻ: AUTA BYD DO UE WJADĄ PRZEZ TURCJĘ

Przemówienie Bidena było w równym stopniu obliczone na efekt zewnętrzny, jak i wewnątrz USA. Biden usiłuje pokazać, że jest wojownikiem, którego energia i zdrowie pozwoli kontynuować prezydenturę. Od prawie dwóch tygodni, od telewizyjnej debaty Biden – Trump, wśród Demokratów silna jest presja, by obecny prezydent wycofał się z listopadowych wyborów. Ale Biden stanowczo odrzuca ten pomysł, a w wywiadzie sprzed kilku dni powiedział, że może go do takiej decyzji skłonić jedynie Bóg.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BIDEN: ZATRZYMAMY PUTINA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...