Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INFLACJA

INFLACJA BAZOWA WCIĄŻ DWUCYFROWA

CENY W SKLEPACH

Inflacja bazowa znowu spadła, wciąż jednak – podobnie jak inflacja konsumencka – pozostaje na dwucyfrowym poziomie.

INFLACJA BAZOWA WCIĄŻ DWUCYFROWA

Jak podał dziś Narodowy Bank Polski roczna inflacja bazowa z wyłączeniem cen paliw i żywności wyniosła w sierpniu równe 10% wobec 10,6% odnotowanych miesiąc wcześniej. To piąty miesiąc z rzędu spadku inflacji bazowej. Natomiast w ujęciu miesiąc do miesiąca inflacja bazowa w sierpniu wzrosła do 0,3% z 0,2% miesiąc wcześniej.

Wskaźnik ten w teorii ma mierzyć skalę inflacji „krajowej”, wynikającej z siły popytu krajowego pośrednio kontrolowanego przez politykę pieniężną Narodowego Banku Polskiego.

INFLACJA BAZOWA WCIĄŻ DWUCYFROWA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: