Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: CPI SPADA MOCNIEJ OD OCZEKIWAŃ

Inflacja za oceanem spadła w czerwcu bardziej niż oczekiwali tego ekonomiści. Reakcja rynków była do przewidzenia, wyprzedaż dolara i wzrost głównych indeksów akcyjnych i potężny spadek rentowności amerykańskich 10cio-latek.

WZROSTY NA WALL STREET

Teraz FED będzie miał jeszcze mniej argumentów aby wstrzymywać się z cięciem stóp procentowych, tym bardziej że ceny w czerwcu spadły względem maja.

Indeks cen konsumpcyjnych, spadł o 0,1% od maja, co oznacza, że ​​12-miesięczna stopa wyniosła 3%.

USA: CPI SPADA MOCNIEJ OD OCZEKIWAŃ

Jak wynika z raportu Biura Statystyki Pracy, wyłączając zmienne koszty żywności i energii, tzw. bazowy wskaźnik cen konsumpcyjnych wzrósł o 0,1% miesięcznie i 3,3% w porównaniu z rokiem poprzednim, podczas gdy prognozowano odpowiednio 0,2% i 3,4%.

USA: CPI SPADA MOCNIEJ OD OCZEKIWAŃ

Największy udział w spadku inflacji miał spadek cen benzyny o 3,8%, rekompensując wzrost cen żywności i kosztów mieszkania o 0,2%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.