Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

BCG: CHATGPT MOŻE OBNIŻYĆ WYDAJNOŚĆ

BCG: CHATGPT MOŻE OBNIŻYĆ WYDAJNOŚĆ
autor: Thaspol

ChatGPT obniża wydajność pracowników – twierdzi Boston Consulting Group, szósta największa pod względem przychodów firma konsultingowa na świecie. To dość zaskakujące odkrycie – firmy rzuciły się na sztuczną inteligencję, bo miała przyspieszyć pracę i podnieść efektywność.

BCG do przeprowadzenia badań nad wpływem ChataGPT na wydajność zatrudniła badaczy związanych z trzema renomowanymi uczelniami – Harvardem, Wharton school i MIT. Naukowcy przeprowadzili testy na żywym organizmie, czyli na 758 konsultantach BCG.

Podzielili ich na 3 grupy – pierwsza nie miała w ogóle dostępu do sztucznej inteligencji, druga używała Chatu GPT w wersji 4.0, czyli tej z dostępem do aktualnych danych, a trzecia oprócz sztucznej inteligencji miała pod ręką również literaturę i instruktażowe filmy. Żeby sprawę skomplikować – konsultanci dostawali do wykonania dwa typy zadań. Jeden w zakresie tego, co uważali za będące w zasięgu sztucznej inteligencji – np. stworzenie biznes planu dla marki butów. A druga – przekraczające możliwości AI – np. rekomendacje dla prezesa dotyczące zmian w firmie.

Okazało się, że o ile w przypadku zadań typu biznesplan wyniki grupy posiadającej dostęp do ChataGPT były lepsze, niż tych bez dostępu do sztucznej inteligencji – o tyle w przypadku zadań wymagających analizy dokumentów finansowych firmy – konsultanci bez Chata okazali się lepsi, bo ci ze sztuczną inteligencją w komputerach popełnili mnóstwo błędów, których nie chciało im się sprawdzać.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: