Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZYSK I EBITDA PGE PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

WYNIKI PGE

Opublikowane już po zamknięciu dzisiejszej sesji wstępne wyniki PGE na pewno nie zadowolą inwestorów. Zarówno EBITDA jak zysk netto za drugi kwartał okazały się gorsze od rynkowych oczekiwań.

Największa rodzima spółka energetyczna szacuje, że jej wynik EBITDA, czyli zysk przed podatkami, amortyzacją i kosztem kredytów wyniósł 2 mld 450 mln zł, czyli o 7% poniżej prognoz.

Dużo gorzej ma się natomiast sprawa z czystym zyskiem – zysk netto w drugim kwartale wyniósł 350 mln zł i okazał się niższy o 69% od konsensusu, który zakładał zysk PGE na poziomie 1 mld 110 mln zł.

Jak tłumaczy się spółka z Bełchatowa, na wyniki II kw. wpływ miały zdarzenia o charakterze jednorazowym zmniejszające wynik EBITDA łącznie o około 410 mln zł.

Dodatkowo szacowany wpływ odpisu na Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny za II kw. 2023 r. wyniósł 1 mld 410 mln zł.

ZYSK I EBITDA PGE PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: