Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIEMCY

WRESZCIE DOBRE DANE Z NIEMIEC

KONSUMPCJA W NIEMCZECH
foto: pixabay.com

Zamówienia w niemieckich fabrykach wzrosły w czerwcu o 3% w ujęciu rocznym, a 7% w ujęciu miesięcznym, co jest najwyższym wynikiem od trzech i pierwszym wzrostem od lutego 2022 roku.

WRESZCIE DOBRE DANE Z NIEMIEC
opracowanie: Telewizja BIZNES24, źródło: Destatis

Wyskok zamówień zaskoczył, a powinien wręcz zawstydzić ekonomistów, którzy przewidywali spadek o 2% w porównaniu z majem.

Duży wzrost w czerwcu był spowodowany zamówieniami o dużym wolumenie – bez nich odnotowano by spadki o ponad 2 i pół procent. Kategoria nazywana budową maszyn innych niż samochody podskoczyła o 89.2%, co przypisano „dużemu zamówieniu w przemyśle lotniczym”. Tę łamigłówkę możemy rozwiązać jako zamówienia wobec Airbusa, którego zakłady w Hamburgu produkują większość maszyn A320.

Ale zamówienia na pojazdy silnikowe i części spadły o 7.3%.

Oliver Rakau, główny ekonomista ds. Niemiec w Oxford Economics, powiedział, że spadek niskowolumenowych zamówień o 2.6% oznacza, że ​​„krótkoterminowe implikacje dla przemysłu pozostają ponure”.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak kształtuje się inflacja CPI oraz bazowa i czy mamy jeszcze dezinflację, oraz jaka będzie inflacja pod koniec roku, rozmawiał Marcin Dobrowolski...

GPW

Trójmiejski producent odzieży, grypa LPP podała wyniki za pierwszu kwartał roku obrotowego 2024-2025. Opublikowane dane są dużo lepsze od tego co spółka podawała w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak inwestować w biofarmację oraz badania nad nowymi lekami rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Książkiem z Blume Advisory.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy zmiana składu Parlamentu Europejskiego wpłynie na nasze życie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z mecenasem Tomaszem Włostowskim z Kancelarii EU Strategies...