Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

MOTORYZACJA

RTRS: TESLA NACIĄGAŁA KLIENTÓW

Tesla zrzucała na swoich klientów koszty naprawy samochodów po usterkach, o których wiedziała, że wynikają z wad produkcyjnych. >> Agencja Reutera publikuje dziś bardzo długi i bardzo niekorzystny dla spółki, której akcjami mogą Państwo handlować m.in. na prowadzonym przez GPW rynku GlobalConnect.

RTRS: TESLA NACIĄGAŁA KLIENTÓW
fot: Tesla

Reuters prezentuje bardzo obszerną dokumentację pokazującą jak Tesla uchylała się od ponoszenia kosztów napraw m.in. urwanych kół, amortyzatorów czy pękających w czasie przyspieszania osi nawet w bardzo nowych samochodów oskarżając klientów o nadużywanie warunków gwarancji i zrzucając na nich winę za usterki. Uchylała się wiedząc, że w rzeczywistości wiele z tych usterek jest skutkiem wad produkcyjnych.

Agencja dotarła do wewnętrznych dokumentów sporządzanych przez inżynierów Tesli potwierdzających, że mieli oni świadomość, iż dostarczane klientom samochody posiadają wady. W tym samym czasie serwis Tesli odmawiał jednak napraw gwarancyjnych powołując się na zawarte w gwarancjach ograniczenia w przypadku „nieprawidłowego użycia”.

Nie wiadomo na razie jak na rewelacje Reutersa zareaguje amerykańska agencja zajmująca się bezpieczeństwem na drogach. Sprawa dotyczy bowiem nie tylko przerzucania kosztów na klientów, ale również bezpieczeństwa.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...