Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

MOTORYZACJA

ZNOWU KUPUJEMY SAMOCHODY

KUPUJEMY SAMOCHODY

Polacy znowu ruszyli do salonów po nowe samochody. Za salonami najlepszy czerwiec w historii – wynika z danych Polskiego Związku Motoryzacyjnego.

W ubiegłym miesiącu w zarejestrowano w Polsce ponad 50 tys. samochodów. Tak dobrego czerwca jeszcze w historii polskiej motoryzacji nie było. Jak pisze bankier.pl był on lepszy aż o ponad 7 proc od dotychczasowego rekordzisty, czyli czerwca 2019 roku. Wtedy zarejestrowano 45 tys. samochodów.

CZYTAJ TEŻ: AMERYKAŃSKIE BIG TECHY OD DZISIAJ NA GPW

Jeśli weźmiemy pod uwagę całe tegoroczne pierwsze półrocze, liczba rejestracji była o 16 proc. wyższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego Rejestracji było także niemal tyle, ile w pierwszej połowie najlepszego dla branży 2019 roku.

Jeśli chodzi o klientów indywidualnych to najwięcej zarejestrowano Toyot Yaris Cross. Z kolei w przypadku przedsiębiorców prym wiodła również Toyota, ale Corolla, na drugim miejscu znalazła się Skoda Octavia a podium zamknęła Toyota Rav4.

Pierwsza połowa tego roku przeszła do historii także pod względem wybieranych napędów. Udział hybryd w sprzedaży nowych aut w Polsce przekroczył 46 proc.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZNOWU KUPUJEMY SAMOCHODY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.