Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

MOTORYZACJA

AUTA BYD DO UE WJADĄ PRZEZ TURCJĘ

AUTA BYD

Na unijnych antychińskich cłach korzysta Turcja. Chiński koncern BYD, którego reklamy wylewają się z każdego meczu Euro 2024, szykuje się do budowy fabryki swoich elektrycznych aut w Turcji – pisze Bloomberg.

CZYTAJ TEŻ: POWELL ZAPOWIADA KONIEC WYSOKICH STÓP

Dziennikarze Bloomberga powołując się na tureckich urzędników twierdzą, że BYD zamierza zainwestować w fabrykę w Turcji około miliarda dolarów.
BYD oficjalnie nie ogłosiło jeszcze inwestycji – prawdopodobnie czeka na finał negocjacji między Brukselą a Pekinem w sprawie ceł.

Turcja dla BYD jest świetnym wyborem z trzech powodów. Po pierwsze dlatego, że cena pracy w Turcji jest znacząco niższa, niż w Unii Europejskiej, zwłaszcza po silnej deprecjacji liry z ostatnich lat. Po drugie – Turcję łączą z Unią umowy o wolnym handlu, które zapobiegają nałożeniu wysokich ceł. Po trzecie – chińska firma chętnie lokuje swoje inwestycje w krajach przyjaznych autorytaryzmowi. BYD zbuduje też fabrykę w samej Unii – ulokuje ją na Węgrzech.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

AUTA BYD DO UE WJADĄ PRZEZ TURCJĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.