Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

OPEC+ ZWIĘKSZY WYDOBYCIE?

OPEC+ ZWIĘKSZY WYDOBYCIE?

Arabia Saudyjska i OPEC+ rozważają zwiększenie wydobycia ropy naftowej o pół miliona baryłek dziennie – podał dziennik Wall Street Jounral. Doniesieniom zaprzeczył jednak saudyjski minister energii.

Według dziennika, który powołuje się na delegatów OPEC, decyzja pomogłaby złagodzić napięcia między USA i Saudami po październikowym ogłoszeniu cięć w wydobyciu o 2 mln baryłek.
Informacjom o potencjalnej obniżce zaprzeczył jednak saudyjski minister energii Abdulaziz ibn Salman, który stwierdził, że możliwe jest dalsze ograniczenie produkcji.

OPEC+ ogłosi swoją decyzję 4 grudnia, na dzień przed wejściem w życia unijnego embarga na rosyjską ropę naftową i ogłoszeniem limitu ceny rosyjskiej ropy.
Decyzja z października, podjęta na miesiąc przed wyborami w USA, rozzłościła administrację Joe Bidena, która oskarżyła Rijad o wspieranie Rosji i ogłosiła, że zrewiduje swoje stosunki z monarchią. Mimo początkowego wzrostu cen, od tego czasu cena ropy spadła o około 13 proc.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

OPEC+ ZWIĘKSZY WYDOBYCIE?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: