Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

KADROWA MIOTŁA W ENEII JUŻ ZAMIATA

W Eneii ruszyła kadrowa karuzela. Minister aktywów państwowych odwołał z rady nadzorczej tej energetycznej spółki jej pierwszego członka, Łukasza Ciołko.

KADROWA MIOTŁA W ENEII JUŻ ZAMIATA
Logo of ENEA brand, the main supplier of energy and electricity in Poland. Logo on the office building.

Zarząd Enei poinformował o wpłynięciu do spółki oświadczenia Ministra Aktywów Państwowych o skorzystaniu z uprawnienia do odwołania członka rady nadzorczej. Wiadomość jest o tyle zaskakująca, że na jutro zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, na którym w porządku obrad znalazło się m.in. podjęcie uchwał w sprawie zmian w radzie nadzorczej.

Skarb Państwa jest największym akcjonariuszem Eneii, ma ponad 52 proc. akcji firmy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...