Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

NOWE PORZĄDKI W CPK

Nowa miotła w w Centralnym Porcie Komunikacyjnym już zamiata. Pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek wymienił dziś całą radę CPK. Przygotowywany jest też audyt tego flagowego projektu poprzedniego rządu.

CPK KUPIŁ TYSIĄC HEKTARÓW
Wizualizacja CPK (materiały spółki CPK)

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu pod warszawą ma być wybudowany też Port Lotniczy. Według planów poprzedniego rządu całkowita wartość inwestycji to 155 mld zł.

Jednak zwycięska koalicja jeszcze w trakcie kampanii wyborczej kwestionowała zasadność tej inwestycji, krytykując ją za gigantomanię.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...