Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

BANK CENTRALNY AUSTRALII STUDZI RYNKI

BANK CENTRALNY AUSTRALII

Sporymi spadkami prawie wszystkich azjatyckich indeksów zareagowali inwestorzy po tym jak zapoznali się z protokołem z wrześniowego posiedzenia Banku Centralnego Australii, który postanowił utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie 3 miesiąc z rzędu.

Jak wynika z minutek RBA, bankierzy obawiali się, że inflacja jest zbyt wysoka, dlatego postanowiono dać więcej czasu na utrwalenie się efektów zaostrzenia polityki pieniężnej.

Bank centralny Australii w dalszym ciągu stoi na stanowisku, że inflacja w kraju jest „zbyt wysoka”, ale na swoim ostatnim posiedzeniu zdecydował się utrzymać referencyjną stopę procentową na poziomie 4,1% czyli na najwyższym poziomie od kilkunastu lat.

Z protokołu posiedzenia Banku Rezerw Australii wynika, że ​​zarząd zastanawiał się między podniesieniem stóp procentowych o 25 punktów bazowych a pozostawieniem ich na niezmienionym poziomie. Bank dodał także, że należy dać więcej czasu na efekty zacieśnienia polityki pieniężnej od maja 2022 roku.

RBA stwierdził jednak również, że konieczne może być dalsze zaostrzenie polityki, jeśli inflacja okaże się bardziej trwała niż oczekiwano.

W Australii S&P/ASX 200 spada o ponad 1%, podczas gdy południowokoreański indeks Kospi spada o ponad 0.5%.

Japoński Nikkei 225 po powrocie ze święta szacunku dla osób starszych spadł o ponad 1%, podczas gdy Topix odnotował mniejszą stratę wynoszącą niespełna 0.4%.

Z kolei kontrakty terminowe na indeks Hang Seng w Hongkongu spadły o niespełna 0.2%.

CZYTAJ TEŻ: WZROSTY NA WALL STREET

W nocy wszystkie amerykańskie trzy główne indeksy niewiele się zmieniły, ponieważ inwestorzy oczekuję na jutrzejszą decyzję amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych, która ma zostać podjęta w czwartkowy poranek w Azji.

Według narzędzia FedWatch inwestorzy przyznają 99% szans, że bank centralny pozostanie na niezmienionym poziomie po opublikowaniu decyzji dotyczącej stóp procentowych.

Ceny ropy naftowej w dalszym ciągu osiągają najwyższe poziomy od 10 miesięcy
Kontrakty terminowe na ropę naftową osiągnęły najwyższy poziom od roku, a oczekiwania dotyczące deficytu podaży spowodowały, że we wtorek ceny osiągnęły poziom prawie 95 dolarów za baryłkę.

Amerykańska ropa naftowa West Texas Intermediate
zyskała ponad 1% i osiągnęła poziom 92,43 dolarów, najwyższy poziom od 4 listopada, podczas gdy

Na początku tego miesiąca Arabia Saudyjska i Rosja przedłużyły do ​​końca roku łączne ograniczenie dostaw o 1,3 mln baryłek dziennie.

BANK CENTRALNY AUSTRALII STUDZI RYNKI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: