Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

BANK CENTRALNY AUSTRALII STUDZI RYNKI

BANK CENTRALNY AUSTRALII

Sporymi spadkami prawie wszystkich azjatyckich indeksów zareagowali inwestorzy po tym jak zapoznali się z protokołem z wrześniowego posiedzenia Banku Centralnego Australii, który postanowił utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie 3 miesiąc z rzędu.

Jak wynika z minutek RBA, bankierzy obawiali się, że inflacja jest zbyt wysoka, dlatego postanowiono dać więcej czasu na utrwalenie się efektów zaostrzenia polityki pieniężnej.

Bank centralny Australii w dalszym ciągu stoi na stanowisku, że inflacja w kraju jest „zbyt wysoka”, ale na swoim ostatnim posiedzeniu zdecydował się utrzymać referencyjną stopę procentową na poziomie 4,1% czyli na najwyższym poziomie od kilkunastu lat.

Z protokołu posiedzenia Banku Rezerw Australii wynika, że ​​zarząd zastanawiał się między podniesieniem stóp procentowych o 25 punktów bazowych a pozostawieniem ich na niezmienionym poziomie. Bank dodał także, że należy dać więcej czasu na efekty zacieśnienia polityki pieniężnej od maja 2022 roku.

RBA stwierdził jednak również, że konieczne może być dalsze zaostrzenie polityki, jeśli inflacja okaże się bardziej trwała niż oczekiwano.

W Australii S&P/ASX 200 spada o ponad 1%, podczas gdy południowokoreański indeks Kospi spada o ponad 0.5%.

Japoński Nikkei 225 po powrocie ze święta szacunku dla osób starszych spadł o ponad 1%, podczas gdy Topix odnotował mniejszą stratę wynoszącą niespełna 0.4%.

Z kolei kontrakty terminowe na indeks Hang Seng w Hongkongu spadły o niespełna 0.2%.

CZYTAJ TEŻ: WZROSTY NA WALL STREET

W nocy wszystkie amerykańskie trzy główne indeksy niewiele się zmieniły, ponieważ inwestorzy oczekuję na jutrzejszą decyzję amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych, która ma zostać podjęta w czwartkowy poranek w Azji.

Według narzędzia FedWatch inwestorzy przyznają 99% szans, że bank centralny pozostanie na niezmienionym poziomie po opublikowaniu decyzji dotyczącej stóp procentowych.

Ceny ropy naftowej w dalszym ciągu osiągają najwyższe poziomy od 10 miesięcy
Kontrakty terminowe na ropę naftową osiągnęły najwyższy poziom od roku, a oczekiwania dotyczące deficytu podaży spowodowały, że we wtorek ceny osiągnęły poziom prawie 95 dolarów za baryłkę.

Amerykańska ropa naftowa West Texas Intermediate
zyskała ponad 1% i osiągnęła poziom 92,43 dolarów, najwyższy poziom od 4 listopada, podczas gdy

Na początku tego miesiąca Arabia Saudyjska i Rosja przedłużyły do ​​końca roku łączne ograniczenie dostaw o 1,3 mln baryłek dziennie.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

W USA mamy co przeżywać. Dow Jones znalazł się wczoraj na swoim historycznym szczycie, po raz pierwszy przekraczając 40 000 punktów. Dokładnie szczyt w...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane nieco gorsze od oczekiwań analityków

USA

Inwestorzy czekają dziś na raporty Wal-Martu oraz Applied Materials. Z danych makro dziś cotygodniowy odczyt liczby nowych zasiłków dla bezrobotnych oraz potężna dawka wiedzy...

USA

Po kilku miesiącach gorszych odczytów, wreszcie w USA pojawia się inflacyjna ulga. Co prawda wskaźnik inflacji nadal pozostaje relatywnie wysoki, ale inwestorzy mogli się...