Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WZROSTY NA WALL STREET

WZROSTY NA WALL STREET
foto: pixabay.com

Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Rynek oczekuje utrzymania stóp na obecnym poziomie. Wczorajszą sesję zamknęliśmy wzrostami głównych indeksów.

Z okazji rozpoczynającego się dziś Zgromadzenia Ogólnego ONZ do Nowego Jorku zjechały delegacje wszystkich państw członkowskich. Aby uczcić tę okazję wczorajszą sesję zamykał minister gospodarki Izraela, Nir Barkat.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA BAZOWA WCIĄŻ DWUCYFROWA

A w handlu, wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Apple, która zyskała 1.69% po informacji o tym, że zamówienia na iPhone’a 15 już o 10% przebiły ubiegłoroczne zapisy na telefon poprzedniej generacji. Najsłabiej wypadła spółka American Express, która spadła 2.52% po tym, jak linie Delta ograniczyły posiadaczom kart dostęp do SkyClubs.

Wśród spółek indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotował producent oprogramowania do usług publicznych, Tyler Technologies, spółka zyskała 3.99% Największe straty zanotowała Moderna, która zamknęła sesję 9.12% pod kreską mimo braku fundamentalnych przesłanek do aż tak głębokiej przeceny.

WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d