Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OFE

PKO BP I ORLEN – ULUBIEŃCY POLSKICH OFE

W akcje PKO BP i Orlenu inwestują pieniądze przyszłych emerytów krajowe Otwarte Fundusze Emerytalne. Z zagranicznych spółek popularnością cieszą się natomiast akcje właściciela Biedronki oraz InPostu.

NOWY PREZES PKO BP
NOWY PREZES PKO BP

Jak wynika z opublikowanych dziś portfeli inwestycyjnych wybranych OFE – m.in. PZU, Allianza, Generali czy Uniqii – w ich zestawieniach królują spółki z WIG20. Zajmują one od 52 do 60 proc. całości portfeli tych funduszy.
Największym wzięciem cieszą się akcje największego rodzimego banku PKO BP – sam Allianz OFE ma w swoim portfelu ponad 8 proc. wszystkich akcji PKO BP, które na koniec roku warte były ponad 5 mld 100 mln zł.

We zestawieniu wszystkich wspomnianych OFE na na drugim miejscu największych inwestycji są akcje największej firmy w Polsce, czyli Orlenu.
Na dalszych miejscach są PZU oraz dwa kolejne banki z WIG20 – Pekao SA i Santander Banku Polska.

Za granicą zarządzający polskich OFE często wybierają należący do Rafała Brzoski InPost oraz portugalskie Jeronimo Martins.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...