Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OFE

PKO BP I ORLEN – ULUBIEŃCY POLSKICH OFE

W akcje PKO BP i Orlenu inwestują pieniądze przyszłych emerytów krajowe Otwarte Fundusze Emerytalne. Z zagranicznych spółek popularnością cieszą się natomiast akcje właściciela Biedronki oraz InPostu.

NOWY PREZES PKO BP
NOWY PREZES PKO BP

Jak wynika z opublikowanych dziś portfeli inwestycyjnych wybranych OFE – m.in. PZU, Allianza, Generali czy Uniqii – w ich zestawieniach królują spółki z WIG20. Zajmują one od 52 do 60 proc. całości portfeli tych funduszy.
Największym wzięciem cieszą się akcje największego rodzimego banku PKO BP – sam Allianz OFE ma w swoim portfelu ponad 8 proc. wszystkich akcji PKO BP, które na koniec roku warte były ponad 5 mld 100 mln zł.

We zestawieniu wszystkich wspomnianych OFE na na drugim miejscu największych inwestycji są akcje największej firmy w Polsce, czyli Orlenu.
Na dalszych miejscach są PZU oraz dwa kolejne banki z WIG20 – Pekao SA i Santander Banku Polska.

Za granicą zarządzający polskich OFE często wybierają należący do Rafała Brzoski InPost oraz portugalskie Jeronimo Martins.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...