Connect with us

Hi, what are you looking for?

PRZEDSIĘBIORCY

PIENIĄDZE DO WZIĘCIA Z PARP

50 mln zł z UE na ekspansję zagraniczną MŚP. Przedsiębiorca może liczyć nawet na 800 tys. zł w w konkursie unijnym „Internacjonalizacja MŚP”, finansowanym z Programu Polska Wschodnia. Termin składania wniosków mija 27 maja.

O wsparcie ubiegać mogą się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego, posiadające co najmniej jeden produkt lub usługę z potencjałem do rozwoju na rynku międzynarodowym.

Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć dotację na diagnozę produktu lub usługi pod kątem potencjału zagranicznego, przygotowania przedsiębiorstwa do działalności eksportowej oraz aktywnego poszukiwania partnerów biznesowych.Możliwe będzie także sfinansowanie np. kosztów udziału w międzynarodowych wydarzeniach gospodarczych oraz zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Dotychczas, we wszystkich zorganizowanych edycjach konkursu, zgłosiło się ponad 1100 przedsiębiorców. Z dotacji przyznawanych w ramach działania Internacjonalizacja MŚP rekomendowano dotąd ponad 400 wniosków.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.