Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

PIENIĄDZE DO WZIĘCIA Z PARP

50 mln zł z UE na ekspansję zagraniczną MŚP. Przedsiębiorca może liczyć nawet na 800 tys. zł w w konkursie unijnym „Internacjonalizacja MŚP”, finansowanym z Programu Polska Wschodnia. Termin składania wniosków mija 27 maja.

O wsparcie ubiegać mogą się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego, posiadające co najmniej jeden produkt lub usługę z potencjałem do rozwoju na rynku międzynarodowym.

Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć dotację na diagnozę produktu lub usługi pod kątem potencjału zagranicznego, przygotowania przedsiębiorstwa do działalności eksportowej oraz aktywnego poszukiwania partnerów biznesowych.Możliwe będzie także sfinansowanie np. kosztów udziału w międzynarodowych wydarzeniach gospodarczych oraz zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Dotychczas, we wszystkich zorganizowanych edycjach konkursu, zgłosiło się ponad 1100 przedsiębiorców. Z dotacji przyznawanych w ramach działania Internacjonalizacja MŚP rekomendowano dotąd ponad 400 wniosków.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

DOTACJE

Ponad 64 tys. osób otrzymało do lipca 2021 roku bezzwrotne wsparcie z funduszy europejskich na założenie firmy, poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT). Z...

ENERGETYKA

Gazprom nie uniknie poddania gazociągu Nord Stream 2 unijnemu prawu. Tak zdecydował dziś niemiecki sąd okręgowy w Dusseldorfie - informuje m.in. Handelsblatt.

FINANSE

Władze Mińska na Białorusi nakazały sklepom zdjąć polskie towary z najlepiej eksponowanych półek - informuje Dziennik Gazet Prawna.