Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

FINANCIAL TIMES: ODWRÓT OD OBLIGACJI USA

Inwestorzy przerzucają się z amerykańskich rządowych obligacji – na obligacje korporacyjne amerykańskich spółek – informuje Financial Times. Według FT to znak, że inwestorzy są coraz bardziej pewni, że ożywienie gospodarcze w USA jest coraz bardziej trwałe.

FINANCIAL TIMES: ODWRÓT OD OBLIGACJI USA

FT donosi, że różnica między rentownościami długu rządowego, a wysoko ocenianych obligacji korporacyjnych spadła do 0.87 procent. To oznacza, że inwestorzy oceniają, że ryzyko korporacyjnych obligacji jest niewielkie i dla w sumie niewiele wyższych zysków gotowi są porzucić superbezpieczne amerykańskie obligacje rządowe. Rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji wynoszą obecnie ok. 1.5%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FINANCIAL TIMES: ODWRÓT OD OBLIGACJI USA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: